dobre.edu.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Uroda

Zabiegi chirurgii plastycznej – kiedy najczęściej są prowadzone?

Zabiegi chirurgii plastycznej – kiedy najczęściej są prowadzone?

Z zabiegów chirurgii plastycznej dzisiaj korzysta wiele osób. Jakie procedury tego typu prowadzone są obecnie najczęściej? W jaki sposób znaleźć dobrą klinikę prowadzącą takie procedury medyczne?

Kiedy pacjenci korzystają z zabiegów chirurgii plastycznej?

Najczęściej zabiegi chirurgii plastycznej kojarzone są z poprawą wyglądu, lecz warto wskazać, że mają one również szersze zastosowanie i mogą być prowadzone w związku z tym u osób w różnym wieku, z różnymi problemami.

Pacjenci mogą zdecydować się na operację plastyczną z różnych powodów, w tym:

 • Poprawa wyglądu fizycznego, a przez to pewności siebie,
 • Korygowanie deformacji lub efektów urazów,
 • Odmładzanie twarzy i ciała,
 • Rozwiązywanie problemów związanych ze starzeniem się, takich jak zmarszczki i zwiotczenie skóry,
 • Poprawianie kształtu lub rozmiaru niektórych części ciała, takich jak piersi lub pośladki,
 • Poprawa funkcji określonych narządów, na przykład w przypadku chirurgii rekonstrukcyjnej po chorobie nowotworowej lub urazie.

Należy pamiętać o tym, że operacja plastyczna jest zawsze osobistą decyzją, a powody jej realizacji mogą się różnić w zależności od osoby. Pacjenci decydujący się na takie zabiegi muszą mieć przy tym realistyczne oczekiwania i muszą zostać w pełni poinformowani o ryzyku i korzyściach związanych z każdą procedurą przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Popularne zabiegi chirurgii plastycznej

Do kategorii zabiegów chirurgii plastycznej zalicza się pełna paleta procedur. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się:

Powiększanie piersi

Wszczepienie implantów w piersi, co pozwala na nadanie im odpowiedniej wielkości i kształtu.

Liposukcja

Zabieg polegający na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnego urządzenia zasysającego tłuszcz. W efekcie można wyszczuplić i wymodelować ciało.

Korekcja nosa

Zabiegi te są popularne zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Pozwalają one na skorygowanie różnych niedoskonałości wynikających z naturalnej budowy nosa, ale również prowadzone są po urazach.

Korekcja uszu

Takie zabiegi prowadzone są już u dzieci – wskazuje pracownik z placówki klinikagalena.pl, gdzie można z nich skorzystać. Pozwalają one na zredukowanie nadmiernie odstających uszu, a także stosowane są w innych problemach z małżowiną uszną.

Blefaroplastyka 

Jest to operacja powiek, która prowadzona jest na powiekach górnych i dolnych, między innymi przy powiekach opadających, by odmłodzić wygląd twarzy.

Gdzie wykonać zabieg chirurgii plastycznej?

Wybierając chirurga plastycznego, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników:

 • Wykształcenie i certyfikacja – chirurg plastyczny powinien mieć odpowiednie wykształcenie i powinien być certyfikowany przez renomowaną organizację.
 • Doświadczenie – warto wybrać chirurga, który ma duże doświadczenie w wykonywaniu określonej procedury.
 • Recenzje pacjentów – przed zapisaniem się na wizytę warto poszukać opinii poprzednich pacjentów, aby zorientować się w umiejętnościach chirurga i osiągniętych przez niego wynikach.
 • Zdjęcia przed i po – zwróć uwagę na zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych przez danego chirurga, aby sprawdzić wyniki, jakie może osiągnąć.
 • Konsultacja – umów się na konsultację z chirurgiem, aby omówić swoje cele, zadać wszelkie pytania i dowiedzieć się, czy wykonanie zabiegu u niego będzie dobrym wyborem.
 • Koszt – zapoznaj się z kosztem procedury i wszelkimi związanymi z nią opłatami.

Wobec tego warto poświęcić czas, aby znaleźć chirurga, który jest wykwalifikowany, doświadczony i godny zaufania, dlatego będzie mógł on wykonać zabieg profesjonalnie, bez wysokiego ryzyka skutków ubocznych i w przyjemnej dla pacjenta atmosferze.

Udostępnij