Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle zły stroj na rozmowę kwalifikacyjną

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?

Data publikacji 28 sierpnia 2022

Prędzej czy później każdego człowieka czeka rozmowa o pracę. Dobrze jest się wtedy odpowiednio do niej przygotować, aby mieć jak największe szanse na jej dostanie. Niestety wielu ludzi popełnia błędy, które niwelują możliwość zatrudnienia w danej firmie. Warto więc wiedzieć, czego nie robić idąc na taką rozmowę z rekruterem.

Czym jest i jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna?

Ogólnie rzecz biorąc rozmowa kwalifikacyjna jest spotkaniem z kandydatem do pracy. To od rekrutera zależy, który z kandydatów zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Oczywiście decyduje o tym CV przesłane przez zainteresowanych. Na spotkaniu dochodzi zarówno do weryfikacji wcześniej złożonego CV, jak i do oceny oferty firmy.

Rozmowa taka trwa przeważnie od 30 do 60 minut Na spotkaniu rekruter zadaje około 10 pytań, a odpowiedzi na nie mają mu dać jasność, czy dany pracownik jest odpowiednim kandydatem do pracy.

Rozmowa kwalifikacyjna jest oczywiście dosyć stresująca i każdy, kto w niej bierze udział boi się nieznanego. Jednakże większość firm i pracujących dla nich rekruterów, posługuje się powszechnym schematem pytań.

Jak przygotować się na rozmowę o pracę?

Przed pójściem na rozmowę o pracę należy dowiedzieć się jak najwięcej o firmie do której aplikujemy nasze CV. Warto poszukać w sieci wszelkich informacji na temat firmy i wiedzieć czym się zajmuje oraz znać jej historię. Zdecydowanie pomoże to zrobić większe wrażenie podczas samej rozmowy, ale także da ogląd, gdzie być może będziemy w przyszłości pracować.

Zły stroj na rozmowę kwalifikacyjną

Odpowiedni strój na rozmowę kwalifikacyjną to szczególnie ważny czynnik podwyższający szansę na osiągnięcie celu, jakim jest zatrudnienie w danej firmie. Nie warto przesadzać i należy wybrać stonowaną elegancję. Elegancja i komfort – tym powinno cechować się ubranie na spotkanie w sprawie pracy. Przyjęło się i są nawet badania na ten temat, że elegancki strój oznacza sumienność przyszłego pracownika i można liczyć na jego zaangażowanie w pracy.

Czego się wystrzegać podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Najważniejszą zasadą podczas spotkania z rekruterem jest niezadawanie nieodpowiednich pytań tejże osobie. Przede wszystkim należy unikać zachowania roszczeniowego. Z naszych pytań nie może wynikać, że wymagamy więcej niż zamierzamy zaoferować. Najgorszym, co można zrobić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, to zadać pytanie o urlop oraz o podwyżkę. Takie pytania lepiej jest zachować na późniejszy etap pracy.

Bądź punktualny i nie spóźnij się na rozmowę kwalifikacyjną

Kwestia spóźnienia się na rozmowę kwalifikacyjną jest raczej jasna do wyjaśnienia. Może to spowodować utratę dobrego wizerunku już na samym początku i brak szans na pozytywne rozpatrzenie naszego CV. Przed wyjazdem do miejsca spotkania, warto jest sprawdzić dzień wcześniej, czy nie ma w pobliżu rozpoczętych remontów i czy w związku z tym mogą powstać niespodziewane korki. Następnie dobrze jest dodać do trasy przejazdu 15 minut, aby zabezpieczyć się na wypadek nagłych zdarzeń.

fashion-land.pl – Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

Redakcja dobre.edu.pl

Zespół miłośniczek mody, urody i zdrowia. Chętnie dzielimy się wszystkim co wiemy. Publikujemy też artykuły związane z biznesem i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?