dobre.edu.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Zdrowie

Z jakimi problemami zgłosić się na pogotowie stomatologiczne?

Z jakimi problemami zgłosić się na pogotowie stomatologiczne?

O zęby należy dbać. Przynajmniej raz na pół roku warto pomyśleć o tym, aby odwiedzić swojego dentystę, który będzie w stanie ocenić stan uzębienia. W razie gdyby zaczęło się coś dziać, będzie można działać. Niekiedy trzeba jednak odnaleźć pogotowie stomatologiczne. Gdańsk oraz inne, duże miasta, mogą pochwalić się dostępnością do takich miejsc, gdzie można liczyć na profesjonalną pomoc.

Pomoc dla zębów

Nagły ból zęba – chyba każda osoba dorosła mogłaby powiedzieć coś na ten temat. Pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie, zmuszając człowieka do porzucenia swoich planów. Tym bardziej że ból zęba dosłownie wwierca się w czaszkę, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Nie zawsze tabletka przeciwbólowa będzie działać, a przedostanie się do własnego lekarza jest utrudnione.

Warto wcześniej upewnić się, że w mieście działa pogotowie stomatologiczne. Tak, aby mieć pewność co do tego, że będzie można uzyskać fachową pomoc, jeżeli tylko ból zęba da o sobie znać. To właśnie z tak nagłymi przypadkami można zgłosić się na pogotowie stomatologiczne w Gdańsku, działające w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Chociaż nie brakuje takich placówek, które w formie odpłatnej, pozwalają skorzystać z ich oferty. Jeżeli jednak chodzi o paniczny ból zęba, nie ma czasem co patrzyć na cenę.

Dlaczego na pogotowie stomatologiczne?

Czy każdy jest skazany na wizytę w takim miejscu? Oczywiście, że nie. Z pomocy takich miejsc korzystają najczęściej osoby, których stan uzębienia pozostawia wiele do życzenia. No cóż, zaniedbania muszą kiedyś „odwdzięczyć” się pod postacią nagłych bólów. Skoro „mleko się rozlało”, teraz trzeba je posprzątać, odwiedzając gabinet pogotowia stomatologicznego.

Z usług takich miejsc korzystać można na ogół od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 rana. W weekendy, jak również w dni świąteczne, z pogotowia można korzystać przez całą dobę. Warto jednak osobiście zadzwonić do takiego miejsca, aby upewnić się do godzin funkcjonowania. Tak, aby każdy pacjent był pewny tego, że zostanie mu okazana pomoc stomatologiczna. Aby ból zęba mógł minąć jak najszybciej.

Co dzieje się w pogotowiu?

Czy obsługa pogotowia może odmówić pomocy? Oczywiście, że tak. W nielicznych przypadkach, ale warto zdać sobie sprawę z tego, że z takimi sytuacjami można mieć do czynienia. Mowa tu dokładnie o osobach, które…symulują ból zęba. One to mogą być pewne tego, że nie otrzymają pomocy. Ktoś powie, że taka symulacja jest dziwna, ale robią tak osoby, które chcą otrzymać nie tylko darmową wizytę, ale również chcą dostać się do dentysty bez konieczności czekania na wizytę w kolejce, za innymi pacjentami.

Do pogotowia mogą zgłaszać się nie tylko osoby dorosłe. Rodzice mogą również zgłaszać się tam ze swoimi pociechami. Może i małe dzieci dbają regularnie o zęby, ale mleczaki potrafią płatać bolesne psikusy, które trzeba jak najszybciej zlikwidować. Warto pamiętać o tym, aby po wizycie na pogotowiu stomatologicznym, nie porzucać wizyt w gabinecie. W szczególności, jeżeli zęby wymagają dalszego leczenia.

Udostępnij