dobre.edu.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Odzież trekkingowa – w co się zaopatrzyć na wycieczkę w góry?

Odzież trekkingowa – w co się zaopatrzyć na wycieczkę w góry?

Można śmiało powiedzieć, że sezon na wycieczki górskie trwa cały rok. Podstawą jest tutaj właściwy ubiór i dobry humor. Jedni wybierają spokojniejsze trasy, ci z kolei którzy nie boją się ryzyka zdobywają najwyższe i najniebezpieczniejsze szczyty. W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć temat odzieży trekkingowej. Bez niej, nie ma właściwie mowy o udanej wyprawie. Przyda nam się ona nie tylko na górskie wędrówki ale i na piesze wędrówki.

W górach najważniejsze jest bezpieczeństwo

Coraz to częściej słyszy się o wypadkach w górach. Często są one spowodowane niczym innym jak ludzką głupotą. Najniebezpieczniejszy jest sezon zimowy, kiedy to w grę wchodzą lawiny. Na pewno nie powinniśmy wybierać się na dłuższe górskie dystanse przed sprawdzeniem pogody. Silne burze i wiatr mogą w takich miejscach doprowadzić do katastrofy. Ratownictwo górskie zrobi wszystko co w ich mocy, aby uratować turystów, ale niestety nie zawsze jest to możliwe.

Przed wyjściem powinniśmy zaopatrzyć się w właściwy sprzęt i ubiór. Trzeba pamiętać o tym, że temperatura na szczycie może być naprawdę niska. Czasem jedna para skarpet kurtka bez ocieplenia to niestety za mało. 

Funkcjonalna i stylowa odzież trekkingowa

Odzież trekkingowa to nic innego jak odzież turystyczna. Jak wcześniej wspomniano, przeznaczona jest ona przede wszystkim do górskich wędrówek. Znajdzie swoje zastosowanie również i na pieszych wycieczkach czy Nordic Walking. 

Komfortu poruszania się w takim stroju, nie da się zastąpić żadnym innym. Ruchy w profesjonalnym stroju są swobodne i nie będą nas ograniczać. Odzież trekkingowa powinna być przede wszystkim termoaktywna, czyli utrzymująca stałą temperaturę. W ten sposób chronimy swój organizm przed utratą ciepła. Ważne, aby była ona wysokiej jakości. W sklepach znajdziemy mnóstwo tanich materiałów, które niestety nie do końca spełnią swoją funkcję. Do tego istotna jest również wodoodporność i wiatrochronność. Dzięki nim będziemy czuli się komfortowo w każdą pogodę. 

Warto udać się na takie zakupy do sprawdzonego sklepu, gdzie będziemy mieli gwarancję jakości. Jednym z godnych polecenia jest na pewno sklep internetowy bhponline-24. Znajdziemy tam szeroki wybór wysokiej jakości produktów.

Najwygodniejsze buty dostosowane do twoich potrzeb

Nie można oczywiście pominąć tu najważniejszego elementu wyposażenia w góry, jakim są buty trekkingowe. Są one zdecydowanie podstawą jakichkolwiek pieszych wycieczek. Nie tak trudno jest skręcić kostkę lub poślizgnąć się w niewłaściwym obuwiu. podczas zakupów, powinniśmy zwracać uwagę na ich wysokość, wykonanie oraz zastosowanie nowoczesnych technologii. Na rynku cały czas pojawiają się nowe rozwiązania, które warto wypróbować.

Warto zwrócić tutaj uwagę na materiał – stopa musi oddychać, tak aby nie była spocona w trakcie wyprawy. Godne polecenia jest tutaj obuwie ze skóry naturalnej oraz zamszowej. Nie można pominąć również kwestii wyprofilowanej podeszwy. Dzięki niej poczujesz jeszcze większy komfort noszenia bez uczucia szybkiego zmęczenia.

Udostępnij