Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle pielęgnacja włosów kręconych

Na czym polega pielęgnacja włosów kręconych?

Data publikacji 25 sierpnia 2022


Jedne panie marzą o tym, aby mieć kręcone włosy, inne prostują je notorycznie w celu uzyskania gładkiej tafli. W przypadku loków istotna jest prawidłowa pielęgnacja, aby uzyskać pożądany efekt. Źle dobrane kosmetyki i zabiegi stylizacyjne sprawią, że fryzura będzie oklapnięta, włosy zaczną się puszyć na końcach, utracą one swój pierwotny skręt. Kobiety mające kręcone włosy najczęściej zmagają się z ich suchością, przez co nie wyglądają zbyt ładnie. Pojawia się wobec tego pytanie, jak o nie dbać, aby uniknąć tego problemu. Należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach, aby możliwe stało się ujarzmienie niesfornych loków.

Prawidłowa pielęgnacja włosów kręconych

W przypadku kręconych włosów znaczenie ma wszystko, nawet właściwe mycie. Loki są wbrew pozorom bardzo delikatne i wrażliwe. Nie można ich szarpać, trzeba obchodzić się z nimi delikatnie, aby nie doszło do mechanicznego uszkodzenia. Złym pomysłem będzie traktowanie włosów gorącą wodą, powinna być ona letnia. Na koniec warto spłukać wszystko chłodną wodą, aby pozamykać łuski. Nie należy pozostawiać na włosach resztek kosmetyków, dotyczy to szczególnie szamponu. Powinien być on delikatny, najlepiej naturalny, czyli zawierający w większości składniki roślinne. W przypadku kręconych włosów będzie to idealna opcja. Wystrzegać należy się szamponów z silikonami, które wręcz zbyt mocno oczyszczają skórę głowy, dobrym pomysłem jest stosowanie szamponów z odżywką.

Jak dbać o włosy kręcone?

Włosy kręcone potrzebują nawilżenia i odżywienia. Należy wobec tego po każdym umyciu nanieść na nie kosmetyk, który będzie przeciwdziałać suchości, kruszeniu się i puszeniu. W takim wydaniu nie prezentują się efektownie. Pamiętać trzeba o nakładanie odżywki na włosy, ale z pominięciem skóry głowy. Dwa razy w tygodniu zaleca się sięgnąć po odżywczą maskę, która jest bogata w składniki nawilżające. Należy trzymać ją na wilgotnych włosach przez co najmniej pół godziny, po czym spłukać samą wodą. W maskach i odżywka mile widziane są przede wszystkim emolienty. Nie należy przesadzać z humektantami i proteinami, bo uzyska się efekt odwrotny do zamierzonego, włosy zaczną się puszyć.

W jaki sposób pielęgnować loki?

Wspaniałą opcją w przypadku kręconych włosów jest ich olejowanie. Istotne będzie, aby dobrać olej do rodzaju włosów. Do loków świetnie sprawdza się przede wszystkim olej kokosowy, warto też wypróbować olej jojoba, awokadowy i migdałowy. Kosmetyk wystarczy trzymać na włosach parę godzin, po czym należy po dokładnie zmyć. Najlepiej sprawdza się olejowanie na mokro. Kolejną kwestią będzie unikanie kosmetyków stylizacyjnych, które zawierają w składzie alkohol. Przyczynia się do nadmiernego wysuszenia włosów. Silikony również nie są mile widziane. Bardzo ważne jest, aby włosy kręcone rozczesywać wyłącznie na mokro przy pomocy grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Będzie to spore ułatwienie i pozwoli uchronić się przed wyrywaniem włosów. Nie zaleca się sięganie po suszarkę, lepiej pozwolić włosom wyschnąć naturalnie. Oczywiście potrwa to dłużej, ale nie będą one narażone na działanie gorącego powietrza.

Redakcja dobre.edu.pl

Zespół miłośniczek mody, urody i zdrowia. Chętnie dzielimy się wszystkim co wiemy. Publikujemy też artykuły związane z biznesem i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?