Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie kardiolog w Warszawie

Kiedy warto wybrać się do kardiologa? Znany kardiolog w Warszawie

Data publikacji 23 lutego 2023

Wizyty u kardiologa nie należy się obawiać i odkładać jej w nieskończoność. W przypadku problemów z sercem trzeba działać jak najszybciej, tak aby nie doszło do poważniejszych schorzeń. Poszukując kardiologa, warto stawiać na lekarzy doświadczonych i cieszących się dobrymi opiniami wśród innych pacjentów. Na szczęście w Warszawie można liczyć na sprawdzonych specjalistów. Kiedy powinniśmy udać się do kardiologa? Jakie objawy są wskazaniem do wizyty w w gabinecie lekarskim? O czym trzeba wiedzieć?

Niepokojące objawy

Istnieje wiele objawów, które wskazywać mogą na chorobę serca. Zostanie ona wykryta lub wykluczona przez specjalistę. Kardiolog w Warszawie zajmuje się badaniem i leczeniem wielu osób, praktycznie w każdym wieku. Zazwyczaj pacjenci udają się na wizytę wtedy, gdy odczuwają bóle w okolicy serca. Co ciekawe, takie objawy mogą wiązać się także z pozasercowymi przyczynami. Ból wskazujący na chorobę niedokrwienną serca występuje w formie uciski, rozpierania i pieczenia w okolicy przedsercowej. Najczęściej pojawia się podczas wysiłku. Wizyta u kardiologa jest niezbędna wtedy, gdy zauważymy u siebie:

  • Duszności
  • Zadyszkę
  • Szybkie męczenie się
  • Niemożność wykonania wysiłku
  • Kołatanie serca

Faktem jest, że takie objawy mogą wskazywać na niewydolność serca, arytmię, czy też chorobę wieńcową. Nie bez znaczenia jest uczucie nierównego bicia serca. Poza tym zwróćmy uwagę na omdlenia i zasłabnięcia, które mogą wiązać się przykładowo z wadami serca. 

Zdrowa osoba a wizyta u kardiologa

Czy zdrowe osoby powinny odwiedzać profilaktycznie gabinet kardiologa? W sytuacji, gdy czujemy się dobrze, nie musimy umawiać się do specjalisty. Jednakże, gdy nasi rodzice lub rodzeństwo chorują na zaburzenia rytmu serca, powinniśmy regularnie kontrolować stan swojego zdrowia. Pamiętajmy o tym, że kardiomiopatie mogą mieć podłoże genetyczne, co wskazuje, że przechodzą z pokolenia na pokolenie. Gdy bliscy cierpią na takie schorzenia, my także powinniśmy wykonać dokładne badania. Ponadto decyzja o odbyciu wizyty jest konieczna w przypadku chęci uprawiania sportów wyczynowych. Jest zalecana także przed niektórymi operacjami. 

Kardiolog w Warszawie – wizyta u specjalisty

Jak przygotować się do wizyty u specjalisty? Powinniśmy zabrać ze sobą wyniki badań i ewentualne karty wypisowe ze szpitala. Zazwyczaj przed zabiegami wykonywane jest badanie EKG, które także trzeba ze sobą zabrać. Dzięki temu porównamy wyniki wcześniejszych badań z aktualnymi. Wszelkie zmiany w zapisach EKG mogą odnosić się do chorób serca, co jest bardzo ważną informacją dla kardiologa. 

Jak widać, wizyta u kardiologa jest wskazana w wielu przypadkach. Najczęściej pacjentami są osoby, które odczuwają różne dolegliwości, związane z pracą serca. Niekiedy dostajemy skierowanie do kardiologa przed ważną operacją lub zabiegiem oraz po nich. Kardiolog w Warszawie z pewnością dokładnie wykona badania i dobierze ewentualne leczenie. 

Jak się przygotować do matury z matematyki

Redakcja dobre.edu.pl

Zespół miłośniczek mody, urody i zdrowia. Chętnie dzielimy się wszystkim co wiemy. Publikujemy też artykuły związane z biznesem i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?