Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do swoich włosów

Jak dobrać odpowiednie kosmetyki do swoich włosów?

Data publikacji 16 listopada 2023


Włosy stanowią niezwykle istotny element wyglądu wielu osób. Z tego powodu pragną one uzyskać zdrowe i piękne kosmyki. Wbrew pozorom nie jest to łatwe. Poniżej wyjaśniamy, jak dobrać kosmetyki, aby uzyskać zadowalający efekt i czuć się dobrze.

Codzienna pielęgnacja włosów

Pielęgnacja kosmyków składa się z kilku etapów i powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb włosów. Przykładowo, włosy suche i kręcone potrzebują zupełnie innego traktowania niż proste farbowane kosmyki itd. Dzięki właściwemu doborowi produktów, włosy będą piękne, ale i zdrowe, a skóra głowy nie będzie podrażniona. Wybór odpowiednich szamponów, odżywek, masek czy serum może całkowicie odmienić wygląd i stan włosów – z tego powodu warto sięgać zawsze po profesjonalne rozwiązania, które chętnie są wybierane przez stylistów fryzur. Co ważne, podczas codziennej pielęgnacji ważne są nie tylko stosowane kosmetyki, ale i wykonywane zabiegi.

Szampon do włosów

Na rynku można znaleźć wiele zróżnicowanych produktów do włosów, w tym między innymi do włosów farbowanych, prostych, kręconych, przesuszonych, zniszczonych itp. Produkt powinno się jak najlepiej dobrać do swojego rodzaju kosmyków. Kemon szampon do włosów naturalnych blond pozwala zachować bądź uzyskać piękny, jasny i naturalny odcień kosmyków, Kemon szampon do włosów farbowanych pozwala dłużej zachować kolor uzyskany u fryzjera czy w domowym zaciszu, zaś szampon odżywczy doskonale nawilża suche i zniszczone włosy. Powinno się brać także pod uwagę skład konkretnych produktów. Preparaty te nie powinny zawierać chemii ani innych sztucznych elementów – zamiast tego powinny w składzie posiadać niewielką ilość naturalnych składników. Takie szampony delikatnie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, takich jak żel do włosów, zanieczyszczenia środowiska, ale i nagromadzone sebum. Co ważne, takie preparaty można stosować każdego dnia, ponieważ są delikatne i nie podrażniają skóry głowy.

Odżywienie włosów

W codziennej pielęgnacji ważne jest nie tylko oczyszczanie, ale i regularne odżywianie włosów. Podczas każdego mycia powinno się stosować specjalne kosmetyki, które dostarczają kosmykom cennych składników odżywczych. Zaleca się stosować je po spłukaniu szamponu. Odżywkę, maskę czy serum najlepiej stosować po oczyszczeniu kosmyków i skóry głowy. Wszystkie te produkty powinny być dobrane do rodzaju włosów. Osoby, które potrzebują silnego odżywienia powinny sięgnąć po takie preparaty jak Kemon odżywka energetyzująca czy Kemon odżywka rozświetlająca. Raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie warto sięgnąć również po maskę do włosów. To silniejszy kosmetyk niż odżywka, aby zachować dobry stan włosów warto co jakiś czas myć je takimi produktami jak Kemon maska odbudowująca, Kemon maska wzmacniająca czy maska do włosów farbowanych. Warto sięgać również po serum, zwłaszcza wtedy, kiedy chce się wzmocnić strukturę włosa czy wygładzić puszące się kosmetyki. Wtedy przyda się m.in. Kemon serum odbudowujące czy Kemon serum wygładzające. Takie preparaty mogą mieć również inne właściwości: nadające objętość, ułatwiające rozczesywanie, przywracające elastyczność, wzmacniające, nieobciążające kosmyków itd. Co ważne, można stosować produkty z tej samej linii, ale nie jest to konieczne.

Stylizacja włosów

Warto zauważyć, że nadmierna stylizacja niszczy włosy. Z tego powodu powinno się jej unikać. Lakiery, żele, pianki itd. powinny być stosowane rzadko (chyba, że chodzi o produkty dla osób z kręconymi włosami, je należy używać podczas każdego mycia i ewentualnie każdego ranka do podkreślenia skrętu). Rzadko powinno się również używać prostownicy, lokówki, a z suszarką nie należy przesadzać. Aby zniwelować negatywne działanie tych produktów i przedmiotów należy zdecydować się na wysokiej jakości preparaty, takie jak np. Kemon lakier i prostownice oraz suszarki z regulacją temperatury. Nie bez znaczenia jest także rodzaj szczotki czy grzebienia do rozczesywania włosów. Osoby z kręconymi włosami powinny postawić na grzebień z dużym rozstawem ząbków, który nie uszkadza loków. Ponadto gumki do włosów powinny być z gładkich materiałów, takich jak jedwab, ponieważ nie niszczą fryzury. Wysokiej jakości kosmetyki i akcesoria najlepiej kupować bezpośrednio w sklepie producenta, np. https://sklep.dayspashe.pl/marki/215-kemon, lub w hurtowniach z produktami dla stylistów fryzur. 

Materiał zewnętrzny

Redakcja dobre.edu.pl

Zespół miłośniczek mody, urody i zdrowia. Chętnie dzielimy się wszystkim co wiemy. Publikujemy też artykuły związane z biznesem i lifestyle.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?