dobre.edu.pl

Blog tematyczny o modzie, urodzie i zdrowiu

Lifestyle

Jak dbać o brodę w czasie upałów? Poradnik dla brodaczy

Jak dbać o brodę w czasie upałów? Poradnik dla brodaczy

Czy wiesz, że mając gęstą brodę na twarzy możesz chronić swoją skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Owłosienie na brodzie zapewnia twarzy 21 UPF ochrony. Broda latem jest narażona na przetłuszczanie, a skóra niedoskonałości. Warto zatem dowiedzieć się jak dbać o brodę w czasie upałów.

Regularne mycie brody to podstawa 

Na samym początku warto podkreślić, że mycie brody latem powinno odbywać się codziennie. Jeśli rano bierzesz prysznic, możesz przy okazji zadbać o swoją brodę. Oczywiście możesz to zrobić także po nim, myjąc brodę nad umywalką. Oczywiście do tego celu nie powinieneś stosować zwykłych żelów do mycia ciała, a szampon do brody czy też mydło do brody. To ostatnie nie ma właściwości wysuszających jak zwykłe mydło, gdyż zawiera naturalne oleje i substancje nawilżające. Produkt do mycia brody doskonale oczyszcza ją z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Po myciu brody można jeszcze użyć odżywki, a jeśli zarost jest twardy, to nawet trzeba. W ten sposób łatwiej będzie ułożyć brodę po myciu. Najlepiej pozostawić brodę do wyschnięcia i nie używać suszarki, która podobnie jak w przypadku włosów na głowie ma destrukcyjny wpływ.       

Wybór olejku do brody ma znaczenie 

Latem broda narażona jest na szkodliwe promieniowanie UV, w końcu jest na nie bezpośrednio wystawiona. Można jednak odpowiednio chronić ją przed wypadaniem, przesuszeniem i swędzeniem. Warto zaopatrzyć się w odpowiedni produkt. Jak stosować olejek do brody – zastanawia się wielu mężczyzn, którzy zastanawiają się nad zapuszczeniem zarostu. Należy wiedzieć, że olejek do brody stosuje się wyłącznie na suchą brodę. Warto wiedzieć, że już od pierwszych chwil zapuszczania zapobiega on podrażnieniom i swędzeniu. Olejek do brody zawiera kompleks naturalnych olejów. Wśród nich może znaleźć się olejek ze słodkich migdałów, orzechów makadamia, olej rycynowy, konopny, jojoba, lawendowy, z drzewa różanego czy cedrowy. Wszystkie mogą znaleźć się w jednym produkcie wzbogaconym dodatkowo o witaminę E. Olejek do brody można łatwo rozprowadzać na włoskach i skórze twarzy stosując szczotkę do brody, czyli kartacz albo grzebień do brody. Alternatywą dla olejku do brody może być balsam do brody. Można go nakładać zarówno na suchy, jak i wilgotny zarost, co odróżnia go od olejku. Jeden i drugi produkt odżywia brodę, zmiękcza ją, dodaje jej blasku, a jednocześnie nadaje przyjemny zapach.      

Regularne strzyżenie i nawadnianie się zapewni ładny wygląd brody 

Skoro już wiecie, że olejek do brody to absolutne must have w kosmetyczce każdego brodacza i jakie ma znaczenie dla zdrowej brody, to czas na garść porad dotyczącą tego, jak jeszcze można zadbać o swoją brodę latem w czasie upału. Na pewno ważne jest regularne podcinanie brody. Dzięki temu można zachować odpowiedni kształt i ujarzmić brodę. Brodę można skracać przy użyciu nożyczek albo trymera do brody. Dla kondycji brody ważna jest także odpowiednia dieta. Należy jeść produkty bogate w żelazo, cynk, magnez, ale i witaminy z grupy B, czy kompleks witamin A, C i E. Istotne znaczenie dla dobrej kondycji brody ma spożywanie produktów bogatych w kwasy Omega-3, które pomagają utrzymać odpowiednie nawilżenie brody przez dłuższy czas. Niezbędne jest też nawadnianie się i picie przynajmniej 2 litrów wody. Płyny można uzupełniać ponadto wybierając tłoczone soki czy sok z aloesu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij